Yurt içi uydu internet:

go2sat, çift yönlü broadband uydu internet hizmeti alınmasını sağlayan bir sistemdir. Uydu bağlantısı, uydu tv yayınlarını almak için kullanılan çanak antenlere benzer bir anten ile yüksek hızlarda veri alıp gönderimini sağlar.

go2sat uydu internet, herhangi bir karasal veya 3G bağlantıya ihtiyaç duymaz. Türkiye’nin her noktasında direkt uydu üzerinden kesintisiz internet bağlantısı sağlar. Kesintisizlik oranı yıllık %99.5’in üzerindedir.

Ka bant HTS uydu teknolojisini kullanan go2sat, geniş bant uydu internet bağlantısı sağlar. Uydudan internet bağlantısı ile başta internette sörf olmak üzere veri transferi, email ve diğer pek çok uygulamayı yüksek hızda ve kesintisiz olarak yapabilirsiniz. go2sat ile artık ekran önünde beklemek yok.

go2sat, Edirne’den Ardahan’a Türkiye’nin tamamında uydudan internet hizmetini abonelerine yüksek hizmet kalitesiyle sunabilmektedir. İster şehir merkezinde ister merkezden uzak bir noktada olun, go2sat ile daima uydu internet kapsama alanındasınız.

Profesyonel go2sat kurulum ekibi, uydu internet için gerekli donanımı birkaç saat içerisinde kolayca kurar ve internet bağlantısını hızlıca devreye alır. Sonrasında bilgisayarınızı uydu modeme bağlamak yeterli. Dilerseniz kurulumu kendiniz de yapabilirsiniz.

Yurt dışı uydu internet:

Balkan Telekom, Türkiye, Türki Cumhuriyetler, Orta Doğu ve Afrika’da karasal hatların ulaşamadığı ya da yetersiz kaldığı noktalarda uydu üzerinden internet erişim hizmeti sunar. Hizmet verilen ülkelerden bazıları aşağıdaki gibidir:

IRAK

2003 yılındaki Amerikan müdahalesi sonrasında siyasi ve ekonomik olarak yeniden yapılanma sürecine giren Irak’ta ticari faaliyetler hızla artmaktadır. Türk mall ve hizmetlerin kalitesinin yüksek olması; Türk şirketlerinin tercih edilmesindeki önemli bir etkendir. Böylece nitelikli insan kaynağına sahip Türk şirketleri, Irak’ın yeniden yapılanması sürecinde önemli roller üstlenmektedir.Balkan Telekom, Irak’ta faaliyet gösteren firmalar için başta uydu tabanlı olmak üzere her türlü telekomünikasyon çözümünü sunmaktadır. Erbil ve Bağdat’ta bulunan teknik ekipleri ile Irak ve Kuzey Irak’ta her noktada hizmet verebilmektedir. Uydu internet ve VSAT bağlantısı için gerekli olan cihazlar Türkiye’den gönderilebileceği gibi, Irak içerisinden de lokal olarak temin edilebilmektedir. 2020 yılı itibariyle Erbil, Dahok, Bagdat, Kerbela, Basra gibi şehirlerde aktif uydu terminalleri mevcuttur.

LİBYA

Libya 1,8 milyon km2’lik yüz ölçümü ile dünyada en geniş 17’inci hedef pazarlar arasında 3’üncü ülkedir. Afrika’nın dördüncü büyük ülkesidir. 2011 yılında Libya, Hedef Pazarlar arasında en çok yabancı yatırımı kendine çeken 10. ülke olmuştur. Kaddafi yönetiminin devrilmesinden sonra ülke genelindeki belirsizlikten faydalanmak isteyen yabancı yatırımcılar ülkeye önemli miktarda yatırım yapmaktadır.

Balkan Telekom, Libya’da faaliyet gösteren firmalar için başta uydu tabanlı olmak üzere her türlü telekomünikasyon çözümünü sunmaktadır. Tripoli ve Bingazi’de bulunan teknik ekipleri ile Libya’da her noktada hizmet verebilmektedir. Balkan Telekom, uydu internet ve VSAT bağlantısı için gerekli olan cihazları Libya içerisinden lokal olarak temin edilebilmektedir. 2020 yılı itibariyle başta Tripoli olmak üzere Bingazi, Misrata, Sabha, Waddan gibi şehirlerde aktif uydu terminalleri mevcuttur.

AVRUPA

Balkan Telekom, Avrupa’da faaliyet gösteren firmalar için başta uydu tabanlı olmak üzere her türlü telekomünikasyon çözümünü sunmaktadır. Bulgaristan, Romanya, Arnavutluk gibi ülkelerde aktif terminalleri mevcuttur.

AFRİKA

Afrika, geçen yıl yapılan küresel doğrudan dış yatırımların yüzde 25’e yakınını aldı. Uluslararası danışmanlık şirketi Ernst & Young’a göre, bugün 150 milyar dolar düzeyinde olan Afrika’ya yapılan dış yatırımlar bir kaç sene içerisinde 200 milyar dolara çıkacak. Yatırımlar özellikle imalat , altyapı ve hizmet sektörlerinde yoğunlaştı.

Balkan Telekom, Afrika’da faaliyet gösteren firmalar için başta uydu tabanlı olmak üzere her türlü telekomünikasyon çözümünü sunmaktadır. 2020 yılı itibariyle Libya, Mısır, Nijerya, Moritanya, Tanzanya gibi Türk yatırımcılarının bulunduğu ülkelerde aktif terminalleri mevcuttur.

Yurt dışı uydu internet hizmeti başvurusu için lütfen tıklayınız.